»V bitki za talente, predvsem mlajše, bomo morali tudi kot država narediti več, predvsem na področju davčnega okolja.«
»Festival ponuja varno okolje, kjer se mladi lahko izrazijo, preizkusijo in raziskujejo svoje talente ter se naučijo sodelovanja in empatije.«
»Davčne olajšave za mlade strokovnjake iz tujine so sicer dobrodošle, vendar nezadostne in predvsem diskriminatorne do drugih domačih in tujih strokovnjakov.«
»Če nekje damo, moramo drugje vzeti – tega gordijskega vozla ni mogoče presekati, saj gre za ekonomijo vzemi in daj, sam sem zagovornik večjega davčnega zajema. Z več davčnimi plačniki je tudi davčna masa večja. Seveda pa je treba ustvariti konkurenčno okolje, da bo nekdo hotel plačevati tu, v Sloveniji, in da mladi slovenski podjetniki ne bodo iskali ugodnejšega davčnega okolja v tujini!«
»Da bomo prebili meje s celovečerno formo, bomo morali pogumno zagotoviti konkretno povečano količino sredstev. V Sloveniji so talenti, znanje, v tem trenutku generacija predvsem mladih avtorjev, ki sodijo v sam evropski vrh.«
»Tema letošnjega tekmovanja 'Gremo naprej – za bolj zeleno prihodnost‘ odraža prizadevanja EU-ja za boljšo, okolju prijaznejšo in bolj digitalno Evropo. Ker letos praznujemo evropsko leto mladih, je še primerneje izpostaviti mlade zmagovalce in zmagovalke ter njihove prevajalske talente.«
»Kakovosti umetnika ne določata le njegov umetnostni talent in druge sposobnosti, ampak tudi njegovo okolje.«
»Predvsem je pomembno, da se ne uvajajo nova bremena in da je davčno in delovnopravno okolje stabilno. Stabilnost bi v prihodnjih mesecih lahko prinesla neke vrste olajšanje za slovensko gospodarstvo. Če negotovosti obstajajo, podjetja odlašajo s svojimi razvojnimi načrti.«
»Danes je pomembno, da živimo v čistem okolju, zato je prav, da se tem načelom prilagaja tudi davčna zakonodaja.«
»Temeljni razlog za predlagane spremembe je obstoječa struktura davkov v Sloveniji, predvsem na področju obremenitve dela in kapitala.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju